Nagroda – Międzynarodowy Operator Roku

W 2022 roku sieć Student Depot została uznana za „Międzynarodowego Operatora Roku” podczas konkursu Property Week Student Housing Awards. Jest to pierwsze międzynarodowe wyróżnienie dla domów studenckich tej marki.

Nagroda Student Accommodation Awards odgrywa ważną rolę w całym brytyjskim sektorze PBSA. Wśród dużej liczby zgłoszeń, sędziowie wybrali 16 zwycięzców, a także docenili wysiłki tych, którzy zostali odznaczeni wyróżnieniem.

Student Depot powstał w 2014 roku pomiędzy Griffin i Oaktree Capital Management wraz z otwarciem pierwszego w Polsce budynku PBSA w centrum Poznania, będącego przebudową istniejącego budynku hotelowego. Później w 2019 roku Kajima Student Housing Limited, spółka zależna w całości należąca do Kajima Europe i część Kajima Corporation, przejęła Student Depot we współpracy z Griffin Capital Partners (wtedy Griffin Real Estate). W grudniu 2023 roku Kajima Student Housing Limited wykupiła udziały Griffin Capital Partners w Student Depot i od tego mementu jest jedynym właścicielem platformy.

Sieć akademików Student Depot rozwija się prężnie, otwierając kolejne obiekty. W chwili obecnej jest właścicielem 9 prywatnych domów studenckich o podwyższonych standardzie w największych akademickich miastach Polski, włączając Student Depot Kraków, który oferuje 795 miejsc w pokojach jedno i dwuosobowych i jest największym prywatnym akademikiem w Polsce. W październiku 2023 otworzone zostały dwa nowe obiekty Student Depot Warszawa Wilanowska oraz Student Depot Łódź Wróblewskiego. W grudniu 2023 roku rozpoczęła się też rozbudowa akademika w Poznaniu. W październiku 2025 zamieszka tam  ponad 400 dodatkowych studentów.